Zrcadlo výsledků 15. – 16. října 2016

O uplynulém víkendu měly všechny naše výběry napilno. Muži a ženy A sevens se zúčastnili mezinárodního sedmičkového turnaje v Bystrci. Ženy B odehrály další kolo 1.ligy. Kadeti odehráli další kolo CLK, starší žáci finále podzimního přeboru a mladší žáci a přípravky měly své regionální turnaje. Pouze junioři měli dle rozpisu volno.

MUŽI 7´s – Brno 7´s International (hráno v Brně Bystrci)
Náš sedmičkový výběr mužů se zúčastnil mezinárodního turnaje v Brně. V silné konkurenci 8 týmů ze třech zemí obsadil nakonec 4.místo.

ŽENY A 7´s – Brno 7´s International (hráno v Brně Bystrci)
Náš ženský výběr i bez reprezentantek potvrdil roli favorita a v pětičlenném mezinárodním startovním poli turnaj vyhrál. Gratulujeme.
Výsledky: RK Petrovice A vs. RC Slovan Bratislava (SK) 33:5; vs. RCM Říčany 38:5; vs. Tarnok RC (H) 27:12; vs. RU Donau Wien (A) 19:0.

ŽENY B 7´s – 6. kolo 1.ligy (hráno na Tatře Smíchov)
Našemu oslabenému B týmu se tentokráte moc nevedlo a obsadil v turnaji až 4.místo, v celkovém pořadí ligy je tak na druhém místě za rezervou Tatry.
Výsledky: RK Petrovice B vs. RC Přelouč 0:40; vs. RC České Budějovice 10:5; vs. RC Tatra Smíchov B 7:28; vs. RC Dragon Brno 0:20.

KADETI U16 – 4.kolo CLK (Celostátní ligy kadetů U16) (hráno v Plzni)
Naši kadeti si připsali do tabulky první výhru, ale snadné to nebylo.
RC Plzeň U16 vs. RK Petrovice U16 12 : 56 (05 : 19).

STARŠÍ ŽÁCI U14 – finále podzimní série OPČ (hráno v Petrovicích)
Naši starší žáci letos ještě neporaženi přivítali na našem hřišti soupeře z nejsilnějších a to výběr Říčan vítěze základní skupiny A. Ve velmi hezkém a kvalitním utkání jsme sice podlehli, ale opět jsme se přesvědčili, že máme v této kategorii jeden z nejlepších týmů v republice, což bychom měli potvrdit jak na turnaji PYRF, tak i v celostátní lize, která startuje 6.listopadu za účasti pouhých čtyřech v republice nejlepších týmů z Říčan, Tatry Smíchov, Dragonu Brno a Petrovic. Nakonec v tomto utkání jsme byli úplně první tým, který dokázal soupeři vůbec položit body.
RK Petrovice U14 vs. RCM Říčany A U14 19 : 65.
MLADŠÍ ŽÁCI U12 – 5.RT OPČ (hráno na Olympu – Markéta)
V kategorii mladších žáků se nám poprvé podařilo sestavit dva týmy, což samo o sobě považujeme za velký úspěch.

PŘÍPRAVKY U10 – 5.RT OPČ (hráno v Chrášťanech na Iuridice)
Do turnaje jsme opět nasadili dva týmy, jeden do výkonnostní skupiny A a jeden do výkonnostní skupiny B. Oby týmy si vedli velmi dobře a každý ze šesti odehraných zápasů prohrály jen jeden.
Některé hráče jsme záměrně přesunuli z A do B týmu a některé naopak. A tým Zbrojnoši odehrál velmi podařený turnaj. Všechny hráče musím za předvedené výkony pochválit s výjimkou závěrečného utkání proti Říčanům, které se nám opět nepovedlo a bojím se, že už pomalu máme z tohoto týmu komplex. Zatímco ostatní týmy buď porážíme anebo s nimi hrajeme pěknou hru a pěkné výsledky pak proti dvou urostlým a jednomu hbitému hráči říčanských nějak nemůžeme nejít recept.
Vystoupení našeho B týmu Rytíři očima trenéra Dana:
Po dobrých výsledcích z minulého turnaje v Říčanech, jsme druhý tým opět nasadili do skupiny B.
Znovu jsme tým poskládali hlavně z nováčků, které doplnili zkušenější hráči ze skupiny A. Výměnou  šel tentokrát  na „zkušenou“ do skupiny A Filip.
Tým posílil Adam Petrášek, který se ujal pozice mlýnovky  a řídil náš útok. Do roje se zapojil Adam Dubovský.
Ze zkušenějších hráčů byl v týmu pouze Mates a Bertík. Bertík navíc nastoupil po delší nemoci. Oba předvedli dobrý výkon a pomohli hlavně v obraně, kde je potřeba nejvíce zkušeností.
Dále jsme měli v týmu nováčky: Honzu, Pepu, Kryštofa, Radka a Jakuba.
Honza se tentokrát trochu ztrácel a na křídle nebyl tolik vidět. Trochu mi přišlo, že se bojí. Pepa už zlepšil poziční  hru, i když pořád se občas zapomene v ofsajdu. Ukázal rychlost a tah dopředu a konečně položil správně pětku. Radek už se více zapojoval do obrany. Musí ještě zlepšit přihrávku a nezahazovat balony pod tlakem. Jinak je hra dopředu skoro na jedničku. Kryštof s Jakubem teprve sbírají zkušenosti, ale předvedli několik pěkných skládek. Zatím hrají trochu fotbalově – nahraju a utíkám dopředu čekat na přihrávku, ale to se určitě zlepší až odehrají více zápasů.
Výsledky: na začátek prohra s Říčany 0:2, tentokrát jsme nezaspali, ale soupeř byl prostě lepší. Škoda, že jsme nedokázali dát pětku. Výhra 3:1 nad domácí Iuridica; usmolená výhra nad Sedlčany 2:1, kde jsme museli otáčet skore a celou dobu bojovali o výhru. Následují výhry nad Přeloučí 4:1, Spartou B 4:0 a Slávií 2:0.
Závěr: vydařený turnaj v novém prostředí, škoda že organizátorům docházelo pití a jídlo :-(. Počasí vyšlo na jedničku.
I s pěti nováčky, pro Jakuba úplně první turnaj, jsme dokázali většinu soupeřů porazit a na hru se dalo koukat. Bojovali jsme o každý míč a neustále se snažili tlačit dopředu. Obrana je slabší a občas někdo uteče, ale kluci se nebojí skládat a snaží se.

Výsledky: RK Petrovice A vs. RC Praga A 3:1; vs. RC Tatra Smíchov A 2:1; vs. RC Tatra Smíchov B 5:1; vs. RC Sparta Praha A 3:0; vs. RC Slavia Praha A 3:1; vs. RC Říčany A 0:4.
RK Petrovice B vs. RC Říčany B 0:2; vs. ARC Iuridica 3:1; vs. RC Sedlčany 2:1; vs. RC Přelouč 4:1; vs. RC Sparta Praha B 4:0; vs. RC Slavia Praha B 2:0.

PŘÍPRAVKY U8 – 5RT OPČ 2016/2017 (hráno na Tatře Smíchov)
Poslední podzimní regionální turnaj mladších přípravek se odehrál na hřišti Tatry Smíchov. Pro velkou účast dokonce organizátoři přistoupili k rozdělení týmů do čtyř výkonnostních skupin A,B,C a D. Náš výběr jsme přihlásili do výkonnostní skupiny B, kde jsme si vedli na jedničku, takže je trošku škoda, že jsme nehráli skupinu A. Ještě větší škoda ale je, že jsme do turnaje nepřihlásili týmy dva, nakonec se totiž na turnaj sešlo dost hráčů na dva týmy.
Výsledky: RK Petrovice A „Žížaly“ ve výkonnostní skupině B vs. RCM Říčany B 5:3; vs. RC Plzeň 4:4; vs. RC Kralupy n/Vlt. 3:1; vs. RC Slavia Praha A 6:1.

MINIPŘÍPRAVKY U6 – 5RT OPČ 2016/2017 (hráno na Tatře Smíchov)
Posledního podzimního turnaje nejmladší kategorie se zúčastnilo dokonce 8 týmů tak musely pro účely miniturnaje být týmy rozděleny do dvou skupin. Naši nejmenší se opět zúčastnili v hojném počtu tak v každé skupině hrál jeden náš výběr pod novými názvy Mimoni a Kaliméra. Dětem a trenérům držíme palce, aby přes dlouhou zimní přestávku u našeho sportu zůstaly a aby pilně trénovaly a byly tak připraveny ještě lépe a v hojnějším počtu eventuálně již na zimní halové turnaje a hlavně na jarní sezónu.