Zrcadlo výsledků 17.a 18. září 2016

  • 23.9.2016

O víkendu 17. a 18. září se do ragbyového dění zapojily naše týmy, přinášíme vám zde jejich výsledky.

MUŽI 7´s  – Turnaj 1. ligy (hráno na Slavii Praha)

V dalším turnaji druhé nejvyšší soutěže obsadil náš tým mužů třetí místo a stejná pozice mu patří i v dlouhodobé tabulce.

ŽENY 7´s A – Turnaj soutěže Elite (hráno na Tatře Smíchov)

Naše ženy opět panovaly na turnaji nejvyšší série a přezimují jak se sluší a patří na prvním místě sedmičkové soutěže!
Výsledky: RK Petrovice A vs. RC Vyškov 55:0, vs. RC Říčany 43:5, vs. RC Sparta Praha 29:5; vs. RC Tatra Smíchov A 19:5.

ŽENY 7´s B – Turnaj 1.ligy (hráno v Brně na Dragonu)

Také naše rezerva tentokrát turnaj druhé nejvyšší soutěže vyhrála a to s přehledem.
Výsledky: RK Petrovice B vs. RC Sedlčany 33:0, vs. RC Tatra Smíchov B 31:7, vs. Dragon Brno 24:12, vs. České Budějovice 43:0.

STARŠÍ ŽÁCI U14 – 2. kolo Oblastního přeboru Čechy – skupina B (hráno na Spartě)

Úlohu favorita skupiny naši starší žáci zatím úspěšně plní. Letošní Sparta není to, co byla loňská v této kategorii. Velmi hezké vystoupení našich borců a pěkná kolektivní hra. Ty těžší zápasy ale na náš výběr teprve čekají.
RC Sparta Praha U14 vs. RK Petrovice U14  19:61

MLADŠÍ ŽÁCI U12 – 3. RT OPČ (hráno na Slavii)

Náš výběr se opět vrátil do výkonnostní skupiny A. Více v samostatném příspěvku zde.
Výsledky: RK Petrovice vs. RC Říčany B 1:5, vs. RC Říčany A 0:4, vs. Slavia Praha A 2:2, vs. RC Sparta Praha A 1:3, vs. Tatra Smíchov A 4:1.

PŘÍPRAVKY U10 – 3. RT OPČ (hráno na Tatře Smíchov)

Jako tradičně jsme do turnaje nasadili dva týmy. Našim úkolem je ale rozšířit členskou základnu tak abychom mohli turnaje hrát s týmy třemi, tak aby si každý hráč mohl zahrát skutečně výkonnostní úroveň na jakou v dané chvíli má. Na turnaj se dostavilo mnoho nováčků a tak jsme rezervu nasadili jen do skupiny C, ačkoliv v ní hrálo mnoho hráčů, kteří jistě na hru ve výkonnostní skupině B mají.
RK Petrovice A – Ve výkonnostní skupině A dvě výhry a tři prohry.
Výsledky: RK Petrovice A vs. RC Říčany A 4:0, vs. RC Praga A 0:1; vs. RC Tatra Smíchov A 1:2; vs. RC Říčany B 0:3; vs. RC Slavia Praha A 2:1.

V prvním utkání, ač opět ne zcela kompletní, jsme smetli A tým Říčan krásnou, takticky vyzrálou a kombinační hrou. Následovala zcela zbytečná prohra s Pragou, klíčoví hráči zapomínali kombinovat, chtěli vše urvat pro sebe no a neurvali nic. Po delší pauze a domluvě jsme proti zatím suverénu soutěže podali snad nejlepší podzimní výkon a těsná prohra s domácími si nám vysloužila i velkou pochvalu od soupeře. V zápase se zranil Kubík a nastupujeme na rezervu Říčan a s týmem, který jinak všechny zápasy prohrál, dostáváme lekci z produktivity. Jsme zaskočeni „jak to že nebude hrát Kuba ?“, a někteří hráči ani nemají chuť hrát, bohužel na střídání již další hráče nemáme. Do posledního zápasu opět po domluvě se však hráči oklepali a zejména v závěru téměř předpisově odskládali těsnou výhru nad Slavií.

Na tomto turnaji zatím podal tým nejlepší výkon z dosavadních turnajů, ovšem stejně jako v předešlých vystoupeních jsme se nevyvarovali výpadku. Zbytečná prohra s rezervou Říčan nám tak přisoudila nevýhodné vylosování na následujícím soutěžním Celostátním turnaji, kde se v základní skupině setkáme s velmi silnou Tatrou a s pro naši hru nepříjemnou Pragou, která navíc bude v domácím prostředí. Zde si již žádný výpadek dovolit nesmíme a na tom zapracujeme na tréninkách tento týden.
RK Petrovice B – Ve výkonnostní skupině C celkem 2 výhry a 2 prohry.
Výsledky: RK Petrovice B vs. RC Říčany C 10:1; vs. RC Tatra Smíchov C 6:2; vs. RC Slavia Praha C 3:4; vs. ARC Iuridica 0:5.

Hodnocení trenéra B týmu Dana:
Druhý tým hrál na turnaji ve skupině C1 proti Tatře, Iuridice, Říčanům a Slavii ve složení Viki, Ráchel, Jana, Sam a Štěpán + čtyři nováčci Honza, Pepa, Radek a Kryštof.

Tentokrát se hrálo s mlýnem a hlavně pro nováčky to byla velká změna. Hrálo se netradičně na 2×6 minut.

První dva zápasy jsme vyhráli 10:1 proti Říčanům a 6:2 proti Tatře. Soupeře jsme přehrávali hlavně souhrou a dobrou obranou, padlo několik pěkných pětek po přihrávce na křídlo.  Zápas proti Slavii jsme prohráli po velkém boji 4:3. Poslední zápas proti Iuridice jsme jasně prohráli 5:0. Co mě na prohře mrzelo, bylo, že jsme opět nedokázali zareagovat na chytrou hru soupeře a jejich rychlé rozehrávky. Na druhou stranu jsme v tomto hráli bez Sama (hrál v A skupině) a Janička hrála mlýnovku poprvé. Navíc šlo o třetí utkání za hodinu a prostě došla šťáva.

Na pozici mlýnovky se osvědčil Sam, který dobře rozehrával a napadal soupeře. Šťěpán se svojí postavou se nebojí žádného souboje a dokáže udržet míč i proti více soupeřům. Velmi dobře zahrála křídla Viki a Ráchel, ta opět přidala i krásné skládky. Hra nováčků byla opět příjemným překvapením. Honza dostal za úkol výkopy a jeho dropy byly ukázkové. Dokonce se dočkal pochvaly od trenéra Říčan – to se cení! Radek je v útoku jako tank, dokáže udržet míč a postupovat přímo dopředu. Pepa má pěknou hru do těla, jen si musí dát pozor na vysoké skládky a ofsajd, ve kterém se občas zapomene. Kryštof se na prvním turnaji seznamoval s hrou a dobře se zapojoval do obrany.

Je potřeba zapracovat na taktické přípravě: rozestavení hráčů při příjmu – „šachy“, sledování rozhodčího a jeho signalizace, rozdíl volný a trestný kop.

PS:  naše utkání proti Slavii zhodnotil rozhodčí jako nejlepší ve skupině!

PŘÍPRAVKY U8 – 3. RT OPČ (hráno v Plzni)

Náš značně nevyrovnaný tým, který byl opět nekompletní jsme se rozhodli poprvé v sezóně nasadit do výkonnostní skupiny A. Všechna utkání jsme prohráli, nicméně pokud nebudeme chtít hrát s nejsilnějšími nyní, pak to v průběhu sezóny bude těžší a těžší. Rádi bychom ale, aby děti chodili na turnaje ve větší míře tak abychom mohli sestavit týmy minimálně dva, tak aby si každý zahrál tam, kde odpovídá jeho momentální výkonnost. Statečným hráčům, kteří se turnaje zúčastnili děkujeme za snahu a předvedené výkony.
RK Petrovice  – Ve výkonnostní skupině A čtyři prohry.
Výsledky: RK Petrovice A vs. RC Sparta Praha A 1:3; Říčany A 0:4, vs. RC Tatra Smíchov A 0:7; vs. RC Praga A 0:5.

MINIPŘÍPRAVKY U6 – 3. RT OPČ (hráno v Plzni)

Naopak nejmenších se sjelo do Plzně tolik, že jsme mohli přihlásit hned dva týmy (jako jediný klub) do soutěže. Naši nejmenší si opět poměřili síly se stejně starými dětmi z Tatry a z Říčan. Všem, kteří vážili cestu až do Plzně moc děkujeme a jen tak dál! Vy jste naše budoucnost!