Zrcadlo výsledků 24. a 25. září 2016

  • 27.9.2016

Uplynulý víkend se nesmazatelně zapíše do historie našeho klubu. Pravděpodobně poprvé v historii jsme obsadili vlastními týmy  soutěže všech mládežnických kategorií. A nejen to, s výjimkou několika hostujících hráčů v juniorech z Karlových Varů a Přelouče jsou všechny týmy složené jen z hráčů našeho klubu, to znamená žádné slepence a společenství s ostatními kluby. Dlouholetá práce trenérů všech mládežnických kategorií tak nese své ovoce.

Navíc jsme byli velmi úspěšní a to zejména v mladších kategoriích. Starší žáci s přehledem vyhráli skupinu B Oblastního přeboru. Mladší žáci brali bronzové medaile za třetí místo na Celostátním turnaji a stejného úspěchu docílil i tým starších přípravek. Seniorské týmy měly tentokráte volno.

JUNIOŘI U18 – 1 kolo CLJ (Celostátní ligy juniorů U18, hráno v Olomouci)

Trošku smolná těsná prohra našeho týmu juniorů se společenstvím hráčů z Bystrce, Olomouce a Zlína z poslední akce zápasu.
RC Brno Bystrc U18 vs. RK Petrovice U18  31 : 27 (17 : 12).

KADETI U16 – 1 kolo CLK (Celostátní ligy kadetů U16, hráno v Olomouci)

V kategorii U16 proti nám opět nastoupilo společenství hráčů z moravských klubů obdobně jako v juniorech, tentokrát pod hlavičkou RC Olomouc. Přes vysokou porážku odešli naši chlapci ze hřiště se vztyčenou hlavou.

Hodnocení zápasu od trenéra Tomáš Chadima: V tomto zápase nám nešlo ani tak o skóre jako spíš o předvedenou hru týmu a jednotlivců. Ať skóre nevypadá krásně, hra nebyla tragická a měli jsme v zápase i vyrovnané pasáže. Kvůli početným omluvenkám jsme na zápas jeli jen s 15 hráči včetně dvou ostaršených z kategorie U14 a se čtyřmi novými hráči, kteří se s rugby teprve seznamují (ti ukázali výborné nasazení). Chci poděkovat všem hráčům za neodevzdaný výkon, hlavně ve druhém poločase. Je vidět, že máme na čem stavět a velkou možnost se zlepšovat. Jen poctivou prací na tréninku se můžeme zlepšit. Tak všichni  pondělí a čtvrtek od 17,30.
RC Olomouc U16 vs. RK Petrovice U16  52 : 00 (26 : 00).

STARŠÍ ŽÁCI U14 – 3.kolo Oblastního přeboru Čechy – skupina B (hráno v Petrovicích)

Vynikající výkon našich starších žáků. Soupeř působil až příliš odevzdaným dojmem. Jasným vítezstvím jsme tedy vyhráli základní část skupiny a se stejným soupeřem se utkáme opět za týden a opět na našem hřišti v play off.
RK Petrovice U14  vs. RC Slavia Praha U14  66:00

MLADŠÍ ŽÁCI U12 – CT ČSRU – podzim 2016 (hráno v Petrovicích)

Vynikající a zasloužené třetí místo našich mladších žáků na Celostátním turnaji. Více v samostatném příspěvku zde.
Výsledky: RK Petrovice vs. RC Kralupy n/Vlt. 4:1, vs. RC Praga 1:4, vs. Říčany 1:3, vs. RC Olomouc 9:1, vs. Slavia Praha 3:0, vs. RC Sparta Praha 8:1.

PŘÍPRAVKY U10 – CT ČSRU – podzim 2016 (hráno na RC Praga)

Jedním ze tří vrcholů sezóny byl Celostátní turnaj. Nepočítám-li Matthewa, tak jsme tentokrát byli s výjimkou nemocného Herberta a neomluveného Zdeňka kompletní. Kvůli náročnosti celodenního turnaje jsme do týmu povolali 13 hráčů. Ti, kteří se nevešli na soupisku, pomohli nekompletnímu týmu Iuridici, za což jim velmi pěkně děkujeme. Takto poskládaný nový tým z ročníků 2007 a 2008 si tedy mohl zažít první ostrý soutěžní turnaj sezóny. Deset týmů (bohužel se nepřihlásil ani jediný zástupce Moravy) bylo rozděleno do dvou základních skupin. Z těch vzešla pak pětice týmů do finálových bojů o medaile, pět méně úspěšných si pak změřilo své síly ve skupině „Plate“ o 6.-10.místo. A protože v rozpisu turnaje bylo, že vzájemné výsledky se ze základních skupin započítávají, bylo jasné, že v každém utkání o něco jde a každá pětka je důležitá.

Rozlosování nám přisoudilo velmi těžkou skupinu A s velmi silnými soupeři jakými jsou Tatra a Praga. Věděli jsme, že cesta do finálové skupiny vůbec nebude jednoduchá a tak jsme se snažili naše hráče i na turnaj připravit. Na začátek na rozehřátí nám vylosování přisoudilo přeci jen méně zkušený tým Rakovníka. Kaňkou tohoto utkání bylo však zranění Adama D., po kterém byl dokonce odvezen na vyšetření do nemocnice. Podezření na otřes mozku se naštěstí nepotvrdilo, Adam se mezi nás i vrátil, do bojů ale již zasáhnout nemohl. Hned ve druhém utkání jsme však narazili na favorita a nakonec i pozdějšího vítěze turnaje Tatru Smíchov. Vynikající výkon našich hráčů, důsledná obrana a okamžité napadání soupeře nám přisoudilo vytouženou remízu. Přestože v utkání ani jeden z týmů neskóroval, jednalo se pravděpodobně o nejkvalitnější souboj v turnaji vůbec, hra byla tak vyrovnaná a dramatická, že jsme se ani neodvážili v průběhu utkání střídat, jen abychom nerozhodili dobře fungující stroj. Jak se později ukázalo, byli jsme jediní, kdo dokázal obrat Tatru o nějaký ten bodík. V dalším utkání jsme trošku pozměnili sestavu a nastoupili proti vždy nepříjemnému celku domácí Pragy. Tentokrát jsme ale domácím překvapení nedovolili a soupeře po zodpovědném výkonu přehráli, když jsme mu dovolili skórovat až v závěru. V posledním utkání s Kralupy jsme již věděli, že na rozdíl od soupeře máme postup do finálové skupiny jistý a tak konečně dostali příležitost i všichni hráči z lavičky.

V polední přestávce došlo na rozlosování finálové skupiny a bylo tedy jasné, že nás čekají poslední dvě utkání. Nastoupili jsme na Říčany. Trenéři již v podstatě věděli, že jde o utkání o druhé místo, našim svěřencům jsme to raději neřekli, ale nic platné to nebylo. Náš výběr ostatně stejně jako na předešlých regionálních turnajích si vybral slabé místo. Výraz „slabé“, ale zdaleka nevystihuje náš výkon. Dvě rychlé pětky v začátku po individuálních chybách a už se vezeme, nepomáhá ani střídání. Jeden velmi robustní a jeden velmi hbitý hráč soupeře si s naší obranou dělají v podstatě, co chtějí. Škoda, toto velmi nevydařené utkání a ostudná prohra pokazily jinak velmi dobrý dojem, který jsme na turnaji zanechali. Před posledním utkání se Slavií již víme, že bez ohledu na výsledek máme třetí místo jisté, chlapcům to ale neříkáme, nicméně můžeme ve druhé polovici utkání posílat do hry náhradníky a tak dovolujeme soupeři uhrát čestnou remízu.

Nakonec tedy obsazujeme třetí místo, chlapci si jdou spokojení pro bronzové medaile, vytčený cíl byl tedy splněn, nicméně chvilku, hlavně po velmi vydařeném utkání s Tatrou jsme i tajně doufali i v lepší výsledek.

Tým máme složen velmi dobře, ročníky se dobře doplňují a zejména někteří hráči mladšího ročníku 2008 se jistě, až si více zvyknou na větší hřiště a již trošku jiný styl hry budou zlepšovat. Musíme ale především zapracovat na lepší komunikaci mezi hráči a na celkově větší psychické odolnosti  týmu, tak abychom se příště vyvarovali výpadkům, jak se nám stalo ve zmíněném utkání s Říčany.

Děkujeme všem, zvláště pak rodičům hráčů za důvěru a za podporu. Zejména oceňujeme, že jste dokázali celý turnaj pozorovat na vyhrazených místech a že jste se nesnížili k tomu jako někteří jiní rodiče hráčů z jiných oddílů pobíhat okolo hřišť. Určitě to jednoduché nebylo, ale dokázali jste to a k tomu vám gratulujeme a děkujeme vám
Výsledky: RK Petrovice vs. RC Rakovník 6:0; vs. RC Tatra Smíchov 0:0; vs. RC Praga 3:1; vs. RC Kralupy n/Vlt. 3:2; vs. RCM Říčany 0:5, vs. RC Slavia Praha 2:2.
Konečné pořadí Celostátního turnaje: 1. Tatra, 2. Říčany, 3. Petrovice, 4. Praga, 5. Slavia, 6. Kralupy, 7. Sparta, 8. Iuridica, 9. Rakovník, 10. Přelouč.

PŘÍPRAVKY U8 – CT ČSRU – podzim 2016 (hráno v Říčanech)

Vynikajícího výsledku dosáhli naše mladší přípravky. Rodící se tým bez zkušených hráčů dokázal pro nás překvapivě postoupit do finálové skupiny a tam i trošku favority potrápit.
Hodnocení trenéra Martina Elise: Dnes se nám vydařil den, díky počasí, příjemné atmosféře a hlavně díky nadějným výkonům našich dětí na Celostátním turnaji v Říčanech. Páté místo a hlavně postup do finálové skupiny turnaje je příslibem do budoucnosti. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za nasazení a rodičům za podporu během celého dnešního dne. Po dnešku jsme si dokázali, že i naše nově budované družstvo má na to být a je plnohodnotným členem skupiny A, což je pro mne a doufám, že i pro naše děti tím nejlepším důvodem na sobě pracovat v tréninku a na jaře se poprat ještě o lepší umístění. Rugby zdar!
Výsledky: RK Petrovice vs. RC Slavia Praha 3:1; vs. RC Kralupy n/Vlt. 4:2; vs. RCM Říčany 1:6 a 2:2, vs. RC Praga 1:3 a 0:5, vs. RC Sparta Praha 2:3; vs. RC Tatra Smíchov 0:5.
Konečné pořadí Celostátního turnaje : 1. Tatra, 2. Praga, 3. Říčany, 4. Sparta, 5. Petrovice, 6. Iuridica, 7. Kralupy, 8. Plzeň, 9. Slavia.