Zrcadlo výsledků 3. a 4. září 2016

O uplynulém víkendu odstartovaly soutěže žen, a také regionální turnaje mladších žáků a přípravek. Náš klub se zúčastnil všech soutěží.

ŽENY 7´s A – 1. Turnaj soutěže Elite (hráno na Slavii Praha)

Naše áčko vstoupilo do soutěže impozantně a turnaj s přehledem vyhrálo.
Výsledky: RK Petrovice A vs. RC Vyškov 46:0, vs. RC Říčany 31:0, vs. RC Sparta Praha 24:10; vs. RC Tatra Smíchov A 17:0

ŽENY 7´s B – 1. Turnaj 1.ligy (hráno v Českých Budějovicích)

Také náš B tým měl úspěšný vstup do sezóny. Byl pokořen jen ve finále těsně B týmem Tatry.
Výsledky: RK Petrovice B vs. RC České Budějovice 29:10, vs. RC Přelouč 27:10, vs. RC Dragon Brno 31:5; vs. RC Tatra Smíchov B 5:7

MLADŠÍ ŽÁCI U12 – 1.RT OPČ (hráno v Českých Budějovicích)

Náš tým byl přihlášen do nejsilnější výkonnostní skupiny A, bohužel takovou odvahu měly jen dva týmy Říčan a výběr Sparty, tak se hrála netradičně dlouhá utkání 2x 10 minut. Ostatní týmy včetně Tatry, Slavie a Pragy hrály výkonnostně slabší skupinu B. Naši v A skupině všechna utkání prohráli, nicméně jistě nasbírali cenné zkušenosti a to je hlavním cílem přípravných regionálních turnajů. Více informací najdete v samostatném příspěvku.
Výsledky: RK Petrovice vs. RC Říčany A 1:7, vs. RC Říčany B 2:5, vs. RC Sparta Praha 1:4.

PŘÍPRAVKY U10 – 1.RT OPČ (hráno v Říčanech)

Do turnaje jsme opět nasadili týmy dva, a to jeden do výkonnostní skupiny A a jeden do výkonnostní skupiny B (celkem se hrají 3 výkonnostní skupiny). Hráči předvedli dobré výkony, potvrdila se správnost zařazení týmů do jednotlivých výkonnostních skupin a trenéři poprvé v nové sezóně naostro viděli, v čem máme slabiny a na čem je třeba zapracovat.
RK PETROVICE A – Ve výkonnostní skupině A dvě výhry, jedna remíza, dvě prohry.
Výsledky: RK Petrovice A vs. RC Říčany B 4:1, vs. RC Praga A 1:3; vs. RC Tatra Smíchov A 0:4; vs. RC Říčany A 2:2; vs. RC Slavia Praha A 5:0.
RK PETROVICE B – Ve výkonnostní skupině B celkem 2 výhry a 3 prohry.
Výsledky: RK Petrovice B vs. RC Přelouč 1:0, vs. RC Slavia Praha B 0:2, vs. RC Tatra Smíchov B 2:1; vs. RC Kralupy 1:4; vs. RC Sparta Praha A 0:4.

PŘÍPRAVKY U8 – 1.RT OPČ (hráno v Říčanech)

Na zahájení sezóny se nám podařilo postavit jen jeden tým do kategorie U8. Jsme si vědomi, že po hojných a úspěšných letech v této kategorii v minulých sezónách nás čeká v této sezóně mnoho práce s vybudováním nového týmu. Tým „Žáby“ jsme přihlásili do výkonnostní skupiny B s opcí, že může být zařazen i do C, čehož pořadatel využil. Posléze se ukázalo, že to byla chyba, náš celek, přestože byl nekompletní všechny své soupeře ve výkonnostní skupině C vysoko převyšoval a docílil čtyř hladkých a jednoznačných výher. Určitě pro nás všechny ponaučení, že máme zcela jednoznačně na to hrát výkonnostní skupinu B, možná i nejsilnější A.

MINIPŘÍPRAVKY U6 – 1.RT OPČ (hráno v Říčanech)

Naši nejmladší v týmu „Žížaly“ si také přijeli zasoutěžit a i zahrát. Setkali se tak s domácími benjamínky a přijeli také nejmladší ragbisté z Tatry Smíchov. Pro mnohé děti to byl vůbec první turnaj v životě a většina z nich byla nadšena, což je hlavních cíl těchto „turnajů“ v této nejmladší kategorii.

Ragby zdar,
Ota Petrášek